Facebook Posts

VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija)Sąraše esantys verslai, kol nepasibaigs ekstremali padėtis, gali nė piršto nejudinti. Tai yra, nereikia siųsti mums jokių prašymų. Kai pasibaigs ekstremali situacija, turėsite 2 mėnesius nuspręsti, ar mokėsite mokesčius, ar sudarysite BEPROCENTĘ mokestinės paskolos sutartį.
Info apie pagalbą verslui - www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19
... See MoreSee Less

Advokatų kontoros Stašaitis & Partners atstovaujamo Kliento byloje Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi suformuota nauja praktika, dėl teisės pateikti prašymą dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo, esant pertraukai tarp išduotų leidimų laikinai gyventi. Teismas pažymėjo, kad Migracijos Departamentas priimdamas pareiškėjų prašymus dėl leidimų nuolat gyventi išdavimo vadovaudamasis procedūrinėmis Aprašo nuostatomis dėl dokumentų pateikimo, iš esmės neteisėtai ir pažeidžiant teisės aktus sprendė dėl materialinio reikalavimo, t.y., dokumentų priėmimo stadijoje sprendė/vertino, kad pareiškėjas neatitinka LR Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 53 straipsnio 1 dalies 8 punkto nuostatos. Šiuo aspektu teismas pabrėžė, kad viešojo administravimo subjektas gali reikalauti iš asmens pateikti tik tiek dokumentų, kiek yra reikalinga priimti administracinį sprendimą (šiuo atveju – spręsti dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo). Be to, viešojo administravimo subjektas negali reikalauti iš asmens pateikti to, ko jis neturi. Kitaip aiškinant nagrinėjamu atveju aktualias Aprašo nuostatas dėl dokumentų pateikimo, susidarytų situacija, kai viešojo administravimo subjektas daugeliu atvejų galėtų spręsti dėl asmens pateikto prašymo dėl leidimo išdavimo esmės prašymo priėmimo stadijoje, kas laikytina ydinga praktika, apribojančia besikreipiančio asmens teises. ... See MoreSee Less

Advokatų kontoros Stašaitis & Partners pastangų dėka teismas net 10 kartų sumažino Klientui Aplinkos Apsaugos departamento prie Aplinkos Ministerijos paskirtą baudą už žemės išteklių išgavimą neturint leidimo. Teismas nusprendė, jog paskirta bauda nėra proporcinga padarytiems pažeidimams, kadangi kasybą vykdęs subjektas teikė institucijoms teisingus duomenis bei atliko visus būtinus veiksmus, kad būtų prijungta ploto dalis, kurioje be leidimo išgauti ištekliai. ... See MoreSee Less

Advokatų kontoros Stašaitis & Partners pastangų dėka  teismas net 10 kartų  sumažino Klientui  Aplinkos Apsaugos departamento prie Aplinkos Ministerijos paskirtą baudą už žemės išteklių išgavimą neturint leidimo. Teismas nusprendė,  jog paskirta bauda nėra proporcinga padarytiems pažeidimams, kadangi  kasybą vykdęs subjektas teikė institucijoms teisingus duomenis bei atliko visus būtinus veiksmus, kad būtų prijungta ploto dalis, kurioje be leidimo išgauti ištekliai.

Aktuali Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos informacija keliaujantiems!

Reaguodama į Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą informaciją dėl šalių bei vietovių, į kurias rekomenduojama laikinai nevykti dėl sparčiai plintančio koronaviruso, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) teikia naujausią informaciją dėl kelionių atsisakymo ir kelionių organizatoriams sumokėtų pinigų grąžinimo.
Informuojame, jog Civilinio kodekso 6.750 straipsnis numato, kad turistas gali bet kuriuo metu iki organizuotos turistinės kelionės pradžios nutraukti kelionės sutartį sumokėjęs tinkamą ir pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį. Turistas turi teisę nemokėti sutarties nutraukimo mokesčio, jeigu kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti kelionę ar nuvežti turistus į kelionės tikslo vietą. Tokiu atveju turistas turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai, tačiau jam nesuteikiama teisė papildomai gauti žalos atlyginimą.
Pažymime, jog vertinant nenugalimos jėgos aplinkybes yra vadovaujamasi Užsienio reikalų ministerijos paskelbta informacija, į kurias šalis ar vietoves nerekomenduojama vykti. Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija Lietuvos piliečiams dėl sparčiai plintančio koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją (išsamiau keliauk.urm.lt/location/kinija) bei atitinkamas Šiaurės Italijos savivaldybes (išsamiau keliauk.urm.lt/lt/location/italija). Vadovaudamasi šiomis rekomendacijomis, VVTAT informuoja, jog turistai gali prašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir grąžinti už kelionę į Kiniją ar atitinkamas Šiaurės Italijos savivaldybes sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio.
Rekomendacijų dėl koronaviruso grėsmės nevykti į kitas šalis šiuo metu neskelbiama, todėl tokiais atvejais turistai galėtų sutartis nutraukti sumokėję kelionių organizatoriui sutarties nutraukimo mokestį.
Visais atvejais turistams patariame kreiptis į kelionių organizatorius dėl galimybės pakeisti kelionės kryptį ar susitarti dėl kitokių sąlygų. Tikimasi, kad kelionių organizatoriai lanksčiau vertins esamą situaciją.

www.vvtat.lt/naujienos-ir-pranesimai-ziniasklaidai/377/svarbi-informacija-kelioniu-del-koronaviru...
... See MoreSee Less

Ikelti daugiau